





| Memory Type | No Expandable Memory |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Primary Camera Resolution | 12 MP |
| Charging Type | Type-C |
| Sim Type | No SIM Card |
| Display Type | AMOLED |
| Operating System | Android |
| Screen Size | 11 inches & above |
| Item Condition | New |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Camera Type | Primary Camera + Secondary Camera |
| Flash | LED |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Fast Charging | Yes |
| Model Name | Tab S10 FE Plus |
| Secondary Camera Resolution | 8 MP |
| Battery Size | 8000 mAh |
| Screen Size | 13.1 in |
| Display Resolution | 2280x1080 |
| Colour Name | Gray |
| SIM Count | No SIM Card |
| Connection Type | Wifi+Cellular |
| Resolution | Full HD |
| Network Type | 5G |
| Secondary Camera | 8 - 11.9 MP |
| Voice Calling Capability | yes |
| Number of Cores | Octa Core |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Wireless | Bluetooth |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Model Number | SM-X626BZAEMEA |
| Primary Camera (MP) | 12+8 |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!