

| Feature | Specification |
|---|---|
| Device Name | Nokia 110 (2023) |
| Display | 1.8″ TFT LCD, 65K colors |
| Resolution | 120 × 160 pixels |
| Dimensions / Weight | 115.07 × 49.4 × 14.45 mm; 79.6 g |
| Build | Polycarbonate body |
| Water/Dust Resistance | IP52 splash resistant |
| SIM | Dual Mini-SIM |
| Network | 2G GSM |
| Operating System | Series 30+ |
| Processor | Unisoc chipset |
| RAM | 4 MB |
| Storage | 4 MB |
| Expandable Storage | microSD support up to 32 GB |
| Rear Camera | QVGA rear camera |
| Front Camera | No front camera |
| Loudspeaker | Yes |
| Headphone Jack | 3.5 mm |
| FM Radio | Wireless + wired FM radio |
| MP3 Player | Supported |
| Bluetooth | Supported |
| USB | microUSB |
| Battery | 1000 mAh removable battery |
| Talk Time | Up to 12 hours |
| Standby Time | Up to 22 days |
| Features | Flashlight, Snake game, Voice recorder, MP3 playback |
| Colors | Charcoal, Cloudy Blue, Purple |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!
Mr Mobile
Please enter your details. Your query will be sent directly to our WhatsApp support team.