















| CPU Speed | 2.4 GHz |
| Internal Memory | 512 GB |
| Version | Middle East Version |
| Features | Anti Glare |
| Display Type | AMOLED |
| Battery Life | 16 Hours |
| OS Version | macOS Monterey |
| Usage | Personal |
| Number of Cores | Octa Core |
| Processor Version Number/Generation | Not Applicable |
| Model Number | MC9L4AB/A |
| HDMI Output | Yes |
| SD Card Slot | Yes |
| Processor Version | M3 chip 8-core CPU and 10-core GPU |
| RAM Size | 24 GB |
| Screen Size | 15.3 in |
| Display Resolution | 2880x1800 |
| Colour Name | Midnight |
| Resolution | Full HD |
| Type | SSD |
| Operating System | macOS |
| Model Series | Apple MacBook Air |
| RAM Type | DDR5 |
| External Graphics | Integrated |
| Model Name | MacBook Air |
| Number of USB Ports | 5 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!