





| CPU Speed | 2.4 GHz |
| Internal Memory | 1 TB |
| Display Resolution | 1920x1080 |
| Keyboard Language | English/Arabic |
| Resolution | 4.5K |
| Type | SSD |
| Operating System | macOS |
| Model Series | Apple MacBook Pro |
| RAM Type | DDR4 |
| External Graphics | Integrated |
| Model Number | MCX14AB/A |
| HDMI Output | Yes |
| SD Card Slot | Yes |
| RAM Size | 24 GB |
| Screen Size | 14.2 in |
| Colour Name | Silver |
| Display Type | Liquid Retina XDR |
| Battery Life | 16 Hours |
| OS Version | macOS Sequoia |
| Usage | Personal |
| Number of Cores | 16-Core |
| Processor Version Number/Generation | Not Applicable |
| Processor Version | M4 chip with 10-core CPU and 10-core GPU |
| Model Name | MacBook Pro |
| Number of USB Ports | 4 |
| Processor Version | M4 chip with 10-core CPU and 10-core GPU |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!